Pro 13, 2020
5 Views
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Anthony Joshua zápasy, data a výsledky

Anthony Joshua zápasy, data a výsledky

Written by

Anthony Joshua má působivý profesionální rekord 24: 1 a je úřadujícím mistrem světa v těžké váze IBF, WBA a WBO .

„AJ“, který propagoval tým Eddie Hearn Matchroom Boxing, byl bývalým olympijským zlatým medailistem v těžké váze v Londýně 2012, než se stal profesionálem 5. října 2013. Od té doby se stal jednou z největších hvězd ve sportu.

Joshuův příští boj bude pravděpodobně masivním sjednocujícím zápasem s Tysonem Furym, který se očekává příští léto, a to prostřednictvím povinného uchazeče WBO Oleksandra Usyka, který nejprve tvrdě tlačí na střelu AJ.

Anthony Joshua zápasy

Dosavadní rekord Anthonyho Joshuy se skládá z 25 dosavadních zápasů, z nichž 24 vyhrál a prohrál 1. Celkem 22 Joshuových vítězství přišlo na dostřel. Zde je úplný přehled jeho dosavadních bojů a výsledků:

Joshua vs Kubrat Pulev

Datum: 12. prosince 2020
Místo: SSE Arena, Wembley, Londýn, Velká Británie
Výsledek:   Joshua vyhrál KO R9

Joshua nějakým způsobem úspěšně obhájil své tituly IBF, WBA a WBO v těžké váze proti odolnému bulharskému Pulevovi. Produkoval dominantní výkon v Londýně, aby třicetiletého Puleva na cestě třikrát porazil k přesvědčivému vítězství. Pulev už počítal ve stoje, když byl ve třetím kole vyzdoben hákem, než se nějak vzpamatoval. Ale v devátém AJ dokončovací schopnost byla na výstavě, když uzavřel dohodu. Nejprve vyprodukoval další broskev háku, aby zaregistroval své druhé klepání noci. Třetí dorazil v závěrečných sekundách relace – broskev rovného práva k uzavření show.

Joshua vs Andy Ruiz Jr 2

Datum: 7. prosince 2019
Místo: Diriyah Arena, Diriyah, Saúdská Arábie
Výsledek: Joshua vyhrál UD (118-110, 118-110, 119-109)

Joshua se okamžitě pomstil za první porážku své profesionální kariéry a pohodlně předvedl v Saúdské Arábii strašně nepřipraveného Ruize mladšího. AJ byl obezřetnější než v předchozích bojích, přizpůsobil svůj styl boxu více zvenčí, čímž omezil nebezpečí, že ho Ruiz chytí, když byl v Madison Square Garden. Zápas přinesl nový domácí rekord pro nákupy PPV, přičemž 1,6 milionu lidí sledovalo boj za cenu 24,99 liber. Joshua získal zpět své světové tituly v těžké váze IBF, WBA a WBO.

Joshua vs Andy Ruiz Jr.

Datum: 1. června 2019
Místo: Madison Square Garden, New York, Spojené státy
Výsledek: Ruiz Jr vyhrál TKO R7

Joshua ztratil své světové tituly v těžké váze IBF, WBA a WBO, když utrpěl ohromující první profesionální porážku u rukou pozdního stand-inu a obrovského smolaře Andy Ruiz Jr. AJ – který debutoval ve Státech v jednom z duchovních domovů boxu – nikdy nevypadal pohodlně navzdory tomu, že měl Ruiz Jr na podlaze v 3. kole, a byl vyřazen k zastavení porážky v 7. kole. Ruiz Jr dostal příležitost bojovat s Joshuou jen týdny před zápasem, když Jarrell ‚Big Baby‘ Miller pozitivně testoval PED.

Joshua vs Alexander Povetkin

Datum: 22. září 2018
Místo: Wembley Stadium, Londýn, Anglie
Výsledek: Joshua vyhrál TKO R7

Joshua si udržel svůj neporažený rekord poté, co před dalším obrovským davem na stadionu ve Wembley oblékl bývalého mistra světa v těžké váze Povetkina. Menší a rychlejší Povetkin začal dobře, ale Joshua postupně převzal kontrolu, než odstřelil Rusko, aby porazilo v R7. Boj byl prvním velkým zápasem, který ve Spojených státech předvedla nová streamovací platforma DAZN .

Joshua vs Joseph Parker

Datum: 31. března 2018
Místo: Principality Stadium, Cardiff, Wales
Výsledek: Joshua vyhrál UD (118-110, 118-110, 119-109)

Joshua přidal Parkerovi titul WBO ve světové těžké váze na opasky IBF a WBA s konečně přesvědčivým bodovým vítězstvím. Rozpětí na oficiálních kartách bylo širší, než mělo většina odborníků na ringu, ale nebylo pochyb o případné nadřazenosti AJ. Parker se ale stal prvním bojovníkem, který v profesionálním zápase vzal Joshuu na dálku.

Joshua vs Carlos Takam

Datum: 28. října 2017
Místo: Principality Stadium, Cardiff, Wales
Výsledek: Joshua vyhrál TKO R10

Joshua v Cardiffu úspěšně obhájil opasky WBA a IBF proti francouzskému veteránovi Takamovi, ale způsob zastavení 10. kola zanechal trochu kyselou chuť. Přestože byl Takam podříznut přes pravé oko a byl dole ve čtvrtém, nevypadal, že by byl v hrozícím nebezpečí, když vešel rozhodčí Phil Edwards.

Joshua vs Wladimir Klitschko

Datum: 29. dubna 2017
Místo: Wembley Stadium, Londýn, Anglie
Výsledek: Joshua vyhrál TKO R11

Velkolepý sjednocující boj proti jednomu z velikánů sportu, to je dosud nejlepší hodina AJ jako profesionála. Poté, co Wladimir položil na plátno v R5, byl Joshua sám ve světě potíží o kolo později, když ho Kličko poslal roztažený. Chvíli to vypadalo, že je jen otázkou času, než kolísavý AJ nadobro spadne, ale bravurně se vrátil do rovnováhy, aby přežil několik zoufalých okamžiků, vrátil se na vrchol a vynutil si bouřlivou zastavení v 11. kole. Vítězství přineslo Joshuovi přidání titulu WBA v těžké váze na pás IBF.

Joshua vs Eric Molina

Datum: 10. prosince 2016
Místo: Manchester Arena, Manchester, Anglie
Výsledek: Joshua vyhrál TKO R3

Joshua úspěšně obhájil svůj světový titul v těžké váze IBF drtivým zastavovacím vítězstvím proti nepřekonatelné Molině v Manchesteru. AJ poslal Molinu, která se zhroutila na plátno, zničující rovnou pravou stranou a do třetího kola zbývala minuta, a přestože soupeř porazil hraběte, Joshua rychle zastavil.

Joshua vs Dominic Breazeale

Datum: 25. června 2016
Místo: O2 Arena, Londýn, Anglie
Výsledek: Joshua vyhrál TKO R7

Další boj o AJ, další vítězství na dálku – přestože byl v 3. kole vyřazen teprve podruhé ve své dosavadní profesionální kariéře. Konec přišel v sedmém, když se rojil po celém Breazeale, aby v rychlém sledu vynutil dva příklepy – druhý z nich byl rozhodující.

Joshua vs Charles Martin

Datum: 9. dubna 2016
Místo: O2 Arena, Londýn, Anglie
Výsledek: Joshua vyhrál KO R2

Joshua se stal mistrem světa v těžké váze jen v jeho 16. profesionálním boji, když během slavné noci v Londýně ve dvou kolech Martinovi způsobil komplexní porážku. Martin dal AJ několik problémů, když byl od začátku překonán a v posledních fázích úvodní sloky udělal několik velkých střel. Druhé kolo bylo jednosměrným provozem, když jej AJ nalil, dvakrát vyzdobil Martina krásnými právy a mistr nedokázal porazit počet podruhé.

Joshua vs Dillian Whyte

Datum: 12. prosince 2015
Místo: O2 Arena, Londýn, Anglie
Výsledek: Joshua vyhrál TKO R7

Joshua úspěšně prošel největší zkouškou své dosavadní kariéry – oprášením nebezpečného britského rivala Whyte. Zatímco to trvalo, byla to trhací slza a Whyte přistál s několika velkými výstřely, stejně jako se spoustou. AJ byl poprvé v 3. kole veden jako profesionál, ale nakonec se v 7. kole dostal na vrchol, když zakolísal Whyte s hákem na chrám a poté dokončil práci divokým hákem. Vítězství přineslo Joshuovi přidání britského titulu v těžké váze do jeho rostoucí sbírky opasků.

Joshua vs Gary Cornish

Datum: 12. září 2015
Místo: O2 Arena, Londýn, Anglie
Výsledek: Joshua vyhrál TKO R1

Joshua získal uvolněný titul Commonwealthu v těžké váze zničujícím vítězstvím nad Cornishem v Londýně. AJ v úvodních 90 sekundách zápasu dvakrát skotoval Skota, než rozhodčí Victor Loughlin zastavil řízení.

Joshua vs Kevin Johnson

Datum: 30. května 2015
Místo: O2 Arena, Londýn, Anglie
Výsledek: Joshua vyhrál TKO R2

Skutečná noc pro Joshuu, který podle tehdejšího vedoucího boxerského spisovatele ESPN Dana Rafaela „zavraždil člověka, kterému se nikdy nic nestalo, tím méně dole“. Johnson, bez zjevné myšlenky na obranu, byl dokořán a Joshua ho v úvodním zasedání dvakrát rozbil na plátno. Ačkoli Johnson prošel tím, nebylo by přežívající 2. kolo, protože AJ znovu zranil svého soupeře bušícím levým hákem, než příval úderů způsobil senzační brzké zastavení.

Joshua vs Raphael Zumbano

Datum: 9. května 2015
Místo: Barclaycard Arena, Birmingham, Anglie
Výsledek: Joshua vyhrál KO R2

Joshua se stěží musel potit, když ve dvou kolech v Birminghamu mlátil brazilského Zumbana. Státní převrat byl věcí krásy. Zumbano se nechal otevřený a Joshua přistál s efektním pravým hákem, aby uzavřel show.

Joshua vs Jason Gavern

Datum: 4. dubna 2015
Místo: Metro Radio Arena, Newcastle, Anglie
Výsledek: Joshua vyhrál KO R3

Gavern nebyl pro Joshuu žádným partnerem, který ho čtyřikrát odpálil na plátno na cestě do další snadné noci. Bylo to jedenácté z 11 profesionálních zápasů, které vyhrál za méně než tři kola.

Joshua vs Michael Sprott

Datum: 22. listopadu 2014
Místo: Echo Arena, Liverpool, Anglie
Výsledek: Joshua vyhrál TKO R1

Joshuovi trvalo méně než jedno kolo, aby demontoval nesmírně zkušeného Sprotta v Liverpoolu. AJ byl na stárnoucího Sprotta příliš rychlý, protože podle všeho přistál s výkonovými údery dle libosti, aby show ukončil za pouhých 90 sekund.

Joshua vs Denis Bakhtov

Datum: 11. října 2014
Místo: O2 Arena, Londýn, Anglie
Výsledek: Joshua vyhrál TKO R2

Joshuova rostoucí postava byla opět podpořena další rychlou demoliční prací. Většina odborníků očekávala, že AJ bude muset kopat trochu hlouběji než v předchozích bojích. Ukázalo se však, že tomu tak není, když se ve dvou kolech probojoval k vítězství.

Joshua vs Konstantin Airich

Datum: 13. září 2014
Místo: Phones 4u Arena, Manchester, Anglie
Výsledek: Joshua vyhrál TKO R3

Joshua dominoval přímo před branami – jak se od něj očekávalo – aby udržel dokonalý začátek své profesionální kariéry. Pohodlně vyhrál první dvě kola, než se ve třetí opravdu otevřel. Airich byl jednou zasažen na plátno přívalem střel, a přestože dokázal porazit hraběte, stačil devastující pravý hák AJ, aby rozhodčí Steve Grey přivedl řízení k předčasnému závěru.

Joshua vs Matt Skelton

Datum: 12. července 2014
Místo: Echo Arena, Liverpool, Anglie
Výsledek: Joshua vyhrál TKO R2

Joshua snadno zlikvidoval veterána Matta Skeltona ve dvou kolech v Liverpoolu. Znovu předvedl zničující děrovací sílu, která hrozila, že se z něj stane globální superstar. Masivní overhend hned v prvním kole ukázal Skeltonovi, že to nebude dlouhá noc. Další obrovský hned ve druhém ho položil na plátno. A i když porazil počet, Joshua byl všude kolem něj a způsobil to rozhodčí Steve Gray.

Joshua vs Matt Legg

Datum: 31. května 2014
Místo: Wembley Stadium, Londýn, Anglie
Výsledek: Joshua vyhrál KO R1

AJ se objevil na undercard Carl Froch vs George Groves II na stadionu ve Wembley a předvedl show, aby vyhladil nešťastného Legga za pouhých 83 sekund. K vyřešení záležitosti v nějakém stylu stačily dva jedovaté háky, následované ořezávacím levým hákem.

Joshua vs Hector Alfredo Avila

Datum: 1. března 2014
Místo: Skotské výstaviště, Glasgow, Skotsko
Výsledek: Joshua vyhrál KO R1

K zaregistrování dalšího rychlého vítězství stačilo Joshuovi pouhých 124 sekund. Když Avila vešel do počítadla vlevo v prvním kole, problém byl vyřešen velmi rychle.

Joshua vs Dorian Darch

Datum: 1. února 2014
Místo: Motorpoint Arena, Cardiff, Wales
Výsledek: Joshua vyhrál TKO R2

Joshua byl na úvodním zasedání v Cardiffu oříznut vzácným právem od Darcha a reakce byla brutální. AJ šel znovu do práce v ničivém stylu a do konce kola byl úplně nahoře. Hned ve druhém kole Darchovi ztuhly nohy a vstoupil rozhodčí Terry O’Connor.

Joshua vs Hrvoje Kisicek

Datum: November 14 , rok 2013
Místo: York Hall, Londýn, Velká Británie
Výsledek: Joshua vyhrál TKO R2

Joshua trpasličkoval svého chorvatského soupeře ve třetím boji své profesionální kariéry a dobře využil svých fyzických výhod. Zahajovací relace byla jednosměrný provoz, ale Kisíček se alespoň dostal až ke zvonu. Druhý však neměl Joshuu v náladě, aby svého soupeře pustil z ruky, a poté, co zpočátku odhodil překonaného Chorvata, ukázal klinickou schopnost zakončení boje zastavit.

Joshua vs Paul Butlin

Datum: 26 October , rok 2013
Místo konání: Motorpoint Arena, Sheffield, Anglie
Výsledek: Joshua vyhrál TKO R2

Joshua způsobil mrazivé zničení Butlina, aby zlepšil svůj profesionální rekord na 2: 0. Byl dominantní v úvodním zasedání uzavřel show ve druhém. Levý hák způsobil, že Butlin byl neklidný, než ho křupavá pravá strana položila na plátno a otevřela ošklivý řez. Butlin počet porazil, ale Joshua byl rychle dovnitř. Rozhodčí Howard Foster neměl jinou možnost, než zastavit.

Joshua vs Emanuele Leo

Datum: October 5 , rok 2013
Místo konání: O2 Arena, Londýn, Anglie
Výsledek: Joshua vyhrál TKO R1

Joshua udělal svůj netrpělivě očekávaný profesionální luk a byl v procesu mimořádně ostrý a působivý. Trvalo jen dvě minuty a 47 sekund, než se zbavil svého italského soupeře. Konec přišel s krásou rovné pravice.

Article Tags:
Article Categories:
Box

Sport online | Živě sport přenosy | Online stream live | Sport přenosy živě | ČT sport online | ČT Sport živě | Liga mistrů online | Hokej live stream | F1 online sport | Lední hokej online stream | Fotbal živé přenosy zdarma | Tenis online streamy | Biatlon online sport stream | Moto GP online sport stream | NHL online stream - hokej živě | Fortuna liga - fotbal online | Extraliga ledního hokeje online | Tenis živé sport přenosy | Live Fotbal: Živě Liga mistrů online | Online sport živě