F1 Grand Prix Brazílie – Okruh Interlagos

📺Živé přenosy📺Live výsledky

Okruh Interlagos , oficiálně pojmenovaný Autodromo Jose Carlos Pace, je považován za jeden z nejnáročnějších a nejzajímavějších okruhů v kalendáři formule 1. Okruh se nachází na okraji Sao Paula, největšího města v Brazílii. Závodní okruh Interlagos neobvykle běží proti směru hodinových ručiček a je ve vysoké nadmořské výšce, takže závody jsou pro jezdce obzvláště tvrdé. Teplo a vlhkost Brazílie také přispívají k nepohodlí řidiče.

[WPSM_AC id=229]

Kombinace těsného pole a dlouhé rovinky činí rozložení trati velmi jedinečným. Trať má všechno – nízkou rychlost, vysokou rychlost a existuje několik možností předjíždění. Interlagos má několik skvělých zatáček, jako je Curva do Laranjinha se spoustou síly g a do Senna S na začátku kola a při brzdění na čtvrté zatáčce, Descida do Lago, na konci zad jsou skutečné příležitosti předjíždění rovný.

Současný design trati pochází z roku 1990, kdy byl z bezpečnostních důvodů původní okruh zkrácen ze 7,83 kilometru na pouhých 4,31 kilometru. První Grand Prix Brazílie na překonfigurovaném okruhu vyhrál Francouz Alain Prost, na druhém místě byl Rakušan Gerhard Berger a třetí Brazilec Ayrton Senna.

Ve srovnání s některými okruhy má Interlagos relativně malou kapacitu asi 70 000 lidí. Skutečnost, že trať byla postavena v přírodním amfiteátru, vedla k tomu, že divákům byl nabídnut vynikající výhled na více než polovinu okruhu bez ohledu na to, kde sedí. Povětrnostní podmínky se v tomto ročním období mohou poměrně dramaticky měnit, proto doporučujeme vzít si do Interlagosu pláštěnku i sluneční krém.