Říj 27, 2020
0 Views
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Moto Gp Argentina Termas de Río Hondo

Moto Gp Argentina Termas de Río Hondo

Written by

Autódromo Termas de Río Hondo je silniční trať, která se nachází nedaleko stejnojmenného města v provincii Santiago del Estero. Uhnízdí se podél břehů umělého jezera Río Hondo.

Okruh byl původně otevřen v roce 2008 a byl postaven provinční vládou za cenu 144 milionů pesos. Tradiční série Turismo Carretera přilákala na zahajovací schůzku 11. května 2008 dav více než 65 000 diváků, téměř čtvrt století poté, co tato série naposledy navštívila oblast na dočasné silniční trati. Série cestovních vozů TC2000 a místní Formule Renault také soutěžily na okruhu, který byl jedním z nejdelších v Argentině, s hlavní rovinkou 1350 metrů. Rovněž byly využity varienty s šikanou na půli cesty podél hlavní rovinky a zkratem obcházejícím druhou polovinu okruhu.

📺živé přenosy 📺

Na konci sezóny 2012 prošel okruh zásadní přestavbou ve snaze zlepšit vybavení a přilákat mezinárodní motoristický sport. Italský specialista na návrh obvodů Jarno Zaffelli byl přiveden, aby okruh dosáhl standardů FIM třídy A. Díky sofistikovanému počítačovému simulačnímu softwaru společnosti Dromo byl nový kurz navržen s bezpečným dojezdem pro motocyklové závody a položen zcela nový povrch dráhy. Změny rozložení zahrnují novou smyčku infield, která vytváří rychlý první obrat o 180 stupňů, který zpomaluje případný vstup na dlouhou rovinku. Zakřivený střední sektor je rozdělen přidáním delší přímky, aby se vytvořilo nové předjížděcí místo. Konečná zatáčka byla také mírně utažena a nainstalován upravený vstup do boxové uličky.

Pomocné jámy jsou moderní a na vysoké úrovni, s velkou kontrolní věží stojící nad vstupem do boxové uličky. Neobvyklou vlastností je přítomnost nového muzea závodních motorů na druhém konci boxové uličky, která vypráví příběh této oblasti a bohaté dědictví motoristického sportu v celé zemi.

Redesign splnil své cíle, přičemž FIM zahrnoval okruh v kalendáři MotoGP na rok 2013. Mezi španělskou ropnou společností Repsol a španělskou a argentinskou vládou však došlo k řadě konfliktů, a to po jejím nuceném vyvlastnění 51% nebo podílech Repsolu na YPF ropná firma. Směrnice španělské vlády varovala před jezdci nebo týmy sponzorovanými Repsolem, kteří se vydali na cestu, a vynutila vyřazení závodu z kalendáře 2013. Ačkoli byla směrnice později stažena, načasování znamenalo, že na její obnovení je příliš pozdě. Místo toho uspořádala MotoGP pro několik jezdců v polovině sezóny test, na kterém oznámila, že na okruhu se bude konat argentinská GP od roku 2014 do roku 2016.

Živý přenos, plán a živé televizní vysílání MotoGP 2021

Přímý přenos MotoGP k dispozici na Eurosport Player. Živý přenos MotoGP 2021 bude k dispozici na MotoGP.com, Tenplay, NBC Sports, Fox Sports a BTsport. Aktuální program Moto gp zde 🏍️Moto Gp 2021 kalendář a program a kde sledovat Moto gp živě zde 🏍️Moto GP 2021 live on line přenos
Sledujte živé výsledky Moto Gp zde 🏍️Moto Gp výsledky Kompletní výsledky závodníků MotoGP roku 2021.

Zatímco k redesignu okruhu přispěla touha po špičkových motocyklových závodech, všiml si to i svět čtyř kol. FIA certifikovala trať podle standardů 2. stupně, což umožnilo soutěžit všem kategoriím pod F1. WTCC řádně dorazilo v roce 2013 poprvé, přičemž místní dav byl potěšen, že byl svědkem vítězství domácího hrdiny José Maríi Lópeze ve druhém závodě.

MotoGP se od té doby usadilo v novém argentinském domě s řadou nezapomenutelných závodů. Valentino Rossi a Marc Márquez se skvěle střetli v 5. zatáčce v roce 2015, kdy Márquezovo kolo narazilo na zadní pneumatiku Rossiho, čímž poslal Španěla do štěrkové pasti a odchodu do důchodu a Itala k vítězství.

Problémem byly pneumatiky v roce 2016, kdy vysokofrekvenční náraz pro Pramac Ducati od Scotta Reddinga v praxi přiměl Michelin k omezení kol a pro závod byla zavedena povinná zastávka v boxech. Márquez to ze situace vytěžil co nejlépe a jel domů k vítězství, zatímco Ducati trpělo potupou, když Andrea Iannone zkusil na Turn 12 přehnaně optimistický manévr a vymazal sebe i týmového kolegu Andreu Dovisiosa z konečných umístění na stupních vítězů …

Po Yamaze 1-2 pro Maverick Viñales a Valentino Rossi v roce 2017 poskytl následující rok jeden z nejbizarnějších startů v historii MotoGP. Jezdec Pramac Ducati Jack Miller, když tak učinil, aby získal pole position, provedl časný přechod na kluzké pneumatiky, když se pole sesunulo na vlhkou, ale vysychající dráhu. Byl to odvážný krok, který ostatní jezdci brzy litovali, že ho nedodrželi, a zdrželi start závodu, aby vyměnili pneumatiky. Cue 30 minut zpoždění, zatímco úředníci přišli na to, co dělat; na konci rozdali tresty mřížky celému poli Millerovi a mezi Australanem a ostatními nechali čtyřřádkovou mezeru.

Marc Márquez měl problémový den a vydělával si ne méně než dva tresty; nejprve projížďku za to, že se zastavil na startovním roštu a pak se vrátil špatně zpět na své startovní místo, pak 30sekundový trest po závodě za kolizi s Rossi a ukončení jeho závodu. Takové bylo Španělovo tempo, že stále skončil pátý … Díky chaosu si britský jezdec Cal Crutchlow uchoval pneumatiky a jel k zaslouženému vítězství, které po třech kolech vyneslo jezdce LCR Honda na vrchol tabulky šampionátu. Přitom se stal prvním britským vůdcem špičkové třídy od Barryho Sheena v roce 1979.

Adresa: Autódromo Termas de Río Hondo, Dep. De Marapa, Santiago del Estero, Argentina

PH: +54 385 4218606

Typ okruhu: Trvalá silniční trasa

Webové stránky: http://www.autodromotermas.com

Article Categories:
Moto Gp · Moto Gp okruhy

Sport online | Živě sport přenosy | Online stream live | Sport přenosy živě | ČT sport online | ČT Sport živě | Liga mistrů online | Hokej live stream | F1 online sport | Lední hokej online stream | Fotbal živé přenosy zdarma | Tenis online streamy | Biatlon online sport stream | Moto GP online sport stream | NHL online stream - hokej živě | Fortuna liga - fotbal online | Extraliga ledního hokeje online | Tenis živé sport přenosy | Live Fotbal: Živě Liga mistrů online | Online sport živě