Říj 27, 2020
1 Views
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Moto Gp Austrálie Phillip Island

Moto Gp Austrálie Phillip Island

Written by

Okruh s bouřlivou historií je ostrov Phillip Island opět v čele australských motoristických závodů, a to díky rozsáhlé přestavbě, která jej odpovídá mezinárodním standardům.

Motorsport je synonymem pro ostrov Phillip Island od roku 1928, kdy britský jezdec ACR White zajel svůj Austin 7 k vítězství v první Velké ceně Austrálie, která se konala pro automobily na trati otevřené 6,5 mil. Grand Prix se koná každoročně až do roku 1935, ale do té doby se uchytily motocyklové závody, přičemž akce se konaly na 12 mil nezapečetěné veřejné silnici až do roku 1941, kdy závodění skončilo nadměrným prachem v zatáčkách.

Chuť po soutěži na místní úrovni však byla podněcována a plány na trvalý okruh byly stanoveny v roce 1952, kdy byl založen Phillip Island Auto Racing Club (PIARC). PIARC koupí tři sta akrů půdy za přibližně 6 000 liber a začnou stavební práce.

Nový okruh se konečně otevřel v březnu 1956 automobilovým závodem pořádaným společností PIARC. Později téhož roku se motocykl vrátil na ostrov Phillip Island, ale na prvním setkání klubu Jimmy Fairthorne údajně ležel po 30 minutách ztracený a v bezvědomí, než byl po nehodě nalezen ve vysoké trávě.

Živý přenos, plán a živé televizní vysílání MotoGP 2021

Přímý přenos MotoGP k dispozici na Eurosport Player. Živý přenos MotoGP 2021 bude k dispozici na MotoGP.com, Tenplay, NBC Sports, Fox Sports a BTsport. Aktuální program Moto gp zde 🏍️Moto Gp 2021 kalendář a program a kde sledovat Moto gp živě zde 🏍️Moto GP 2021 live on line přenos
Sledujte živé výsledky Moto Gp zde 🏍️Moto Gp výsledky Kompletní výsledky závodníků MotoGP roku 2021.

Australský jezdec Tom Phillis zahájil svou nadvládu nad každoročním viktoriánským závodem GP, který se konal každý Nový rok na okruhu v roce 1959. Na tomto závodě vyhrál Phillis na závodech Hondas a Nortons celkem 12 závodů v letech 1959, 1960 a 1961 a byl korunován prvním „King of Phillip Island“.

První závod cestovních vozů Armstrong 500 se konal v roce 1960, zvítězili Frank Coad a John Roxburgh v závodě Vauxhall Cresta. Následující rok zvítězili Bob Jane a Harry Firth na Mercedes-Benz 220E, zatímco závod z roku 1962 jim opět padl, tentokrát na Fordu Falcon.

Neustálé bušení velkých cestovních vozů však způsobilo rozpad povrchu dráhy a po třetím ročníku se závod v roce 1963 změnil na Bathurst a vynutil si dočasné uzavření.

Nebyla to však pro Phillip Island všechny špatné zprávy, protože vlastnictví změnilo majitele v roce 1962, kdy trať koupil bývalý závodník Len Lukey, který se připojil k PIARC v programu přestavby. Racing se na okruh vrátil v roce 1967 a další zlatá éra jako by vábila. Lukey bohužel zemřel v roce 1978 a nechal okruh opět chátrat, konaly se pouze sporadické schůzky a půda byla v podstatě obdělávána jejími majiteli.

V roce 1985 koupil Phillip Island Circuit společnost Placetac Pty Ltd za účelem opětovného zavedení závodění ve slavném zařízení. Poté Wayne Gardner vyrazil na mezinárodní motocyklovou scénu a v roce 1987 zvítězil na mistrovství světa o objemu 500 ccm. Na konci euforie z tohoto triumfu získala Austrálie Grand Prix, kde jej zajistil inženýr a promotér Bob Barnard a jeho společnost Barfield. Ostrov. Z trati byl vyříznut půl kilometru, takže zůstal na 4,445 kilometru, protože na jeho modernizaci byla vynaložena tehdy obrovská částka 5 milionů A $. Gardner, který již byl národní ikonou, zachytil představivost své země dvěma jízdami v letech 1989 a ’90, které jsou připomínány mezi největšími okamžiky slavné australské sportovní historie.

Katastrofa však znovu zasáhla v 90. letech. Rozhodnutí o zákazu reklamy na tabák a alkohol vládou státu Victoria by učinilo rok 1990 posledním závodem GP na Phillip Islandu po dobu sedmi let. Závod o objemu 500 ccm se však ukázal jako nejnapínavější v tomto roce, kdy Wayne Gardner držel odhodlaného Micka Doohana, aby zvítězil za méně než sekundu.

Viktoriánská vláda byla pouze prvními, kdo přijali zákony, které by nakonec skončily sponzorstvím tabáku v automobilových závodech, takže do roku 1997 byla Grand Prix znovu obnovena na Phillip Island. Doohan byl na cestě k vítězství v roce svého návratu před neobvyklým pádem, ale napravil příští rok v pravděpodobně nejemotivnějším ze všech vítězství, která mu přinesla pět světových titulů.

Okruh byl uveden do nové lodi v roce 2004, kdy byl prodán společnosti Linfox Property Group Pty Ltd za nezveřejněnou částku. Linfox je dopravní a majetková skupina se sídlem v Melbourne, kterou založila a provozuje Lindsay Fox, která byla před svým úspěchem v podnikání fotbalistou Australian Rules v klubu St Kilda v Melbourne. V rámci nového vlastnictví proběhla modernizace bezpečnosti ve výši 2 milionů AUS, zejména za účelem zvýšení bezpečnosti pro motocyklové závody. Byly provedeny významné práce na výjezdu a vstupu do jámy, na několika místech byly posunuty bezpečnostní zábrany dále zpět z trati a byly instalovány nové a větší odtoky a lapače štěrku.

Další investice byly učiněny na konci sezóny 2012, kdy byla obnovena celá trať v aktualizaci AUS 3 miliony USD.

Adresa: Okruh Phillip Island, Back Beach Road, Phillip Island, Victoria, Austrálie

PH: +61 3 5952 2710

Typ okruhu: Trvalá silniční trasa

Webové stránky: http://www.phillipislandcircuit.com.au

Article Categories:
Moto Gp · Moto Gp okruhy

Sport online | Živě sport přenosy | Online stream live | Sport přenosy živě | ČT sport online | ČT Sport živě | Liga mistrů online | Hokej live stream | F1 online sport | Lední hokej online stream | Fotbal živé přenosy zdarma | Tenis online streamy | Biatlon online sport stream | Moto GP online sport stream | NHL online stream - hokej živě | Fortuna liga - fotbal online | Extraliga ledního hokeje online | Tenis živé sport přenosy | Live Fotbal: Živě Liga mistrů online | Online sport živě