Program olympijských her v Tokiu 2021

Dychtivě očekávané olympijské hry v Tokiu budou oficiálně probíhat mezi 24. červencem a 8. srpnem v roce 2021 . Všechna data byla pečlivě zpracována, s přihlédnutím k popularitě různých akcí, pravidlům a předpisům různých mezinárodních federací, globálnímu televiznímu publiku a blahobytu sportovců.

Plán Tokia 2020 nebude zahájen zahajovacím ceremoniálem jako obvykle. První 2 dny budou zahrnovat přípravné zápasy fotbalu i softbalu, což je jeden z nových sportů, které budou na olympiádě představeny. Zahajovací ceremoniál se bude konat dne 23. července The závěrečný ceremoniál bude v poslední den olympijských her (8. srpna).

Na různých olympijských místech se můžete těšit na neuvěřitelné množství sportovních soutěží . Tyto atletické akce zahájena 30. července v nové Tokyo Stadium a každá jednotlivá zasedání bude představovat finále a medailové ceremoniály.

Program olympijských her v Tokiu 2021

 

Vodní sporty Plavání 24. července (sobota) – 1. srpna (neděle)
Potápění 25. července (neděle) – 28. července (středa), 30. července (pátek) – 7. srpna (sobota)
Umělecké plavání 2. srpna (pondělí) – 4. srpna (středa), 6. srpna (pátek) – 7. srpna (sobota)
Vodní pólo 24. července (sobota) – 8. srpna (neděle)
Marathon plavání 4. srpna (středa) – 5. srpna (čtvrtek)
Lukostřelba 23. července (pátek) – 31. července (sobota)
Atletika Atletika / Maraton 30. července (pátek) – 8. srpna (neděle)
Race Walk 30. července (pátek), 6. srpna (pátek) – 7. srpna (sobota)
Badminton 24. července (sobota) – 2. srpna (pondělí)
Baseball / Softball Baseball 28. července (středa) – 5. srpna (čtvrtek), 7. srpna (sobota)
Softball 21. července (středa) – 22. července (úterý), 24. července (sobota) – 27. července (úterý)
Basketball 3 × 3 basketbal 24. července (sobota) – 28. července (středa)
Basketball 25. července (neděle) – 8. srpna (neděle)
Box * 24. července (sobota) – 1. srpna (neděle), 3. srpna (úterý) – 8. srpna (neděle)
Kánoe Slalom 25. července (neděle) – 30. července (pátek)
Sprint 2. srpna (pondělí) – 7. srpna (sobota)
Cyklistika BMX Freestyle 31. července (sobota) – 1. srpna (neděle)
BMX Racing 29. července (čtvrtek) – 30. července (pátek)
Horské kolo 26. července (pondělí) – 29. července (úterý)
Silnice 26. července (sobota) – 25. července (neděle), 28. července (středa)
Dráha 2. srpna (pondělí) – 8. srpna (neděle)
Jezdecký Drezura 24. července (sobota) – 25. července (neděle), 27. července (úterý) – 28. července (středa)
Všestrannost 30. července (pátek) – 2. srpna (pondělí)
Skákání 3. srpna (úterý) 6. srpna (středa), 7. srpna (pátek) – 7. srpna (sobota)
Oplocení 24. července (sobota) – 1. srpna (neděle)
Fotbal 21. července (středa) – 22. července (čtvrtek), 24. července (sobota) – 25. července (neděle), 27. července (úterý) – 28. července (středa), 30. července (pátek) – 31. července (sobota), 2. srpna (Pondělí) – 3. srpna (úterý), 5. srpna (čtvrtek) – 7. srpna (sobota)
Golf 29. července (čtvrtek) – 1. srpna (neděle), 4. srpna (středa) – 7. srpna (sobota)
Gymnastika Umělecký 24. července (sobota) – 29. července (čtvrtek), 1. srpna (neděle) – 3. srpna (úterý)
Rytmický 6. srpna (pátek) – 8. srpna (neděle)
Trampolína 30. července (pátek) – 31. července (sobota)
Házená 24. července (sobota) – 8. srpna (neděle)
Hokej 24. července (sobota) – 6. srpna (pátek)
Džudo 24. července (sobota) – 31. července (sobota)
Karate Kata, Kumite 5. srpna (čtvrtek) – 7. srpna (sobota)
Moderní pětiboj 5. srpna (čtvrtek) – 7. srpna (sobota)
Veslování 23. července (pátek) – 30. července (pátek)
Ragby 26. července (pondělí) – 31. července (sobota)
Plachtění 25. července (neděle) – 4. srpna (středa)
Střílení Puška a pistole 24. července (sobota) – 25. července (neděle), 27. července (úterý), 29. července (čtvrtek) – 2. srpna (pondělí)
Brokovnice 25. července (neděle) – 26. července (pondělí), 28. července (středa) – 29. července (čtvrtek), 31. července (sobota)
Skateboarding Park 4. srpna (středa) – 5. srpna (čtvrtek)
ulice 25. července (neděle) – 26. července (pondělí)
Sportovní lezení 3. srpna (úterý) – 6. srpna (pátek)
Surfování ** 25. července (neděle) – 1. srpna (neděle)
Stolní tenis 24. července (sobota) – 30. července (pátek), 1. srpna (neděle) – 6. srpna (pátek)
Taekwondo 24. července (sobota) – 27. července (úterý)
Tenis 24. července (sobota) – 1. srpna (neděle)
Triatlon 26. července (pondělí) – 27. července (úterý), 31. července (sobota)
Volejbal Plážový volejbal 24. července (sobota) – 7. srpna (sobota)
Volejbal 24. července (sobota) – 8. srpna (neděle)