Kvě 1, 2021
203 Views
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Giro d’Italia 2021 – Trasa 11 (PERUGIA – MONTALCINO)

Giro d’Italia 2021 – Trasa 11 (PERUGIA – MONTALCINO)

Written by

📺Živé přenosy📺Tipovačka Ms v hokej

GIRO 2021 TRASA ETAPA 11: PERUGIA – MONTALCINO

Středa 19. května – 11. etapa je startem Gira na Strade Bianche. Trasa dlouhá 162 kilometrů zahrnuje 35,2 kilometrů po štěrkových cestách. Poslední se nachází těsně před posledním stoupáním.

Mělo se to stát jednoho dne. Slavné prašné silnice v Toskánsku na Giro. Stejně jako dlažební kostky Paris-Roubaix na Tour de France poskytuje specialistovi příležitost zazářit, zatímco jezdci GC mohou mít druhé myšlenky na vhodnost „prašného finále“.

První polovina závodu se odehrává na rovinatém a zvlněném terénu, než začne první prašná cesta v Torrenieri, do závodu zbývá 70 kilometrů. Což znamená, že polovina zbývající vzdálenosti je na štěrku.

Nejtvrdší štěrk se nachází na Passo del Lume Spento. Je dlouhá 13 kilometrů a průměrný sklon je 3,5%, ale tato statistika je předpojatá, protože prakticky všechno lezení je zabaleno v první polovině. Průměr této sekce je 8,5% a děrování až 16 %%.

Po dosažení vrcholu zbývá ještě 40 kilometrů. Jezdci odlétají dolů do Castelnueva del Albate, aby vstoupili do dalšího sektoru – nejprve sestupují, než vystoupí z údolí na posledních 5 kilometrech.

Poslední prašná cesta je převážně plochá, 5 kilometrů dlouhá a vede na … Passo del Lume Spento. Tentokrát je ale přihrávka řešena z jiné strany. Tentokrát žádný štěrk, ale jezdci stoupají 4,4 kilometrů po asfaltu na vrchol, zatímco průměrný sklon je 7%. První část je nejstrmější a obsahuje část na 12%

3 kilometry sjezdů vede na poslední kilometr v Montalcinu. Závěrečných 200 metrů stoupá ve dvouciferných stoupáních.

Druhý střední sprint má 3, 2 a 1 sekundu, zatímco časovým bonusům 10, 6 a 4 sekundy se udělují první tři jezdci na trati.


Tato stránka Živě sport je jen průvodce oficiálním sledováním. Nebudeme žádným způsobem podporovat nezákonné streamování . Stačí sledovat oficiální kanály. Externí odkazy jsou pouze vodítkem ke sledování sportu z různých zemí prostřednictvím oficiálních kanálů.

Comments are closed.