Kvě 1, 2021
193 Views
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Giro d’Italia 2021 – Trasa 17 (CANAZEI – SEGA DI ALA)

Giro d’Italia 2021 – Trasa 17 (CANAZEI – SEGA DI ALA)

Written by

📺Živé přenosy📺Tipovačka Ms v hokej

GIRO 2021 17. ETAPA TRASY: CANAZEI – SEGA DI ALA

Středa 26. května – 17. etapa Giro přidává až 193 kilometrů, ale skutečná akce je nabitá posledních 55 kilometrů. Nejprve Passo del Valentino, pak brutální Sega di Ala.

Před čtyřmi lety Giro naposledy navštívil Canazei a byl to Pierre Rolland, který z úniku vyšplhal k vítězství. Tentokrát jezdci v prvních 35 kilometrech následují stejnou trasu, ale naopak. Trasa klesá do Cavalese a pokračuje do Soveru, než se objeví první sektor do kopce. Stoupání Sveseri je krátké, ale strmé.

Ve skutečnosti je to jediná akce do kopce na prvních 140 kilometrech závodění. Trasa klesá do Trenta a poté pokračuje rovinou, dokud se neobjeví Passo San Valentino. Výstup je dlouhý 16 kilometrů a průměrně 7,5%.

Po 10 kilometrech v údolí jezdci vstupují do cílového stoupání. Sega di Ala debutuje na Giro d’Italia – výstup se ve skutečnosti objevil pouze jednou v závodě profesionálních motocyklů. Dne 19. dubna 2013 se Vincenzo Nibali vyšplhal na divadelní pocty a triumf GC na Giro del Trentino (nyní Tour of the Alps), kde zvítězil tehdy úřadující mistr Tour de France Bradley Wiggins.

Sega di Ala je dlouhá 11,5 kilometru, z nichž 3 stoupají na 13% nebo více. Průměrný sklon se pohybuje na 9,5%, zatímco stoupání stoupá na 5% v předposledním kilometru před nájezdem na čáru a ještě více na 3,2%.

Druhý střední sprint má 3, 2 a 1 sekundu, zatímco časovým bonusům 10, 6 a 4 sekundy se udělují první tři jezdci na trati.

17. etapa Giro d’Italia začíná ve 12.00 a závod by měl skončit kolem 17.15 – oba jsou místního času (SELČ).


Tato stránka Živě sport je jen průvodce oficiálním sledováním. Nebudeme žádným způsobem podporovat nezákonné streamování . Stačí sledovat oficiální kanály. Externí odkazy jsou pouze vodítkem ke sledování sportu z různých zemí prostřednictvím oficiálních kanálů.

Comments are closed.