Kvě 1, 2021
228 Views
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Giro d’Italia 2021 – Trasa 20 (VERBANIA – ALPE MOTTA)

Giro d’Italia 2021 – Trasa 20 (VERBANIA – ALPE MOTTA)

Written by

📺Živé přenosy📺Tipovačka Ms v hokej

GIRO 2021 20. ETAPA TRASY: VERBANIA – ALPE MOTTA

Sobota 29. května – Horolezci čelí své poslední šanci postoupit v GC na rychlostní zkoušce 20. 164 kilometrový závod jede přes průsmyk San Bernardino Pass a Splügen Pass do strmého cíle do kopce na Alpe Motta. Převýšení je 4 200 metrů, což je působivé, protože prakticky všechny svislé metry se nacházejí ve druhé polovině závodu.

Verbania je místem, kde se 25. července 1996 narodil Filippo Ganna. Časový mistr světa vyhrál v loňském Giru čtyři etapy, včetně tří ITT.

První část závodu vede podél Maggio Laggiore do Švýcarska. Krátce po Locarnu vstupují jezdci do údolí řeky Moesa na cestě k průsmyku San Bernardino.

Počínaje Lostallem je výstup na vrchol dlouhý 31,3 kilometru. Průměrný sklon je 5,3%, což je skromné, a to hlavně proto, že prvních 8,5 kilometru je falešná rovina. Přechody se od té doby pohybují kolem 8%, občas vyvrcholí 9 až 10%. 8 kilometrů před vrcholem se objeví krátký sjezd.

San Bernardino Pass, zabalený do vlásenky a obklopený nádhernou scenérií, je nádherná horská silnice.

Sestup vede do Splügenu na úpatí stejnojmenného průsmyku ve výšce 1460 metrů. Takže to je stále ve výšce, což znamená, že další stoupání není tak dlouhé. Splügen Pass nabízí 7,8 kilometrů stoupání s 8,3%.

Vrchol průsmyku Splügen se shoduje se švýcarsko-italskými hranicemi a jezdci se do Itálie vracejí 20kilometrovým sjezdem. V Campodolcinu se strmými smyčkami vracejí do hor na úchvatné staré silnici do Madesima. Stoupání Alpe Motta je dlouhé 8,9 kilometru a jeho průměr je 8,1%, zatímco přechody jsou v poslední části nejtěžší.

Druhý střední sprint má 3, 2 a 1 sekundu, zatímco časovým bonusům 10, 6 a 4 sekundy se udělují první tři jezdci na trati.

20. etapa Giro d’Italia začíná ve 12.20 a závod by měl skončit kolem 17.15 – oba jsou místního času (SELČ).


Tato stránka Živě sport je jen průvodce oficiálním sledováním. Nebudeme žádným způsobem podporovat nezákonné streamování . Stačí sledovat oficiální kanály. Externí odkazy jsou pouze vodítkem ke sledování sportu z různých zemí prostřednictvím oficiálních kanálů.

Comments are closed.