Čvn 19, 2021
173 Views
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem TOUR DE FRANCE 2021 7. ETAPA : VIERZON – LE CREUSOT

TOUR DE FRANCE 2021 7. ETAPA : VIERZON – LE CREUSOT

Written by

📺Živé přenosy📺Tipovačka Ms v hokej

TOUR DE FRANCE 2021 7. ETAPA : VIERZON – LE CREUSOT

Pátek 2. července – Na téměř 250 kilometrech je 7. etapa nejdelší z této edice. Ve skutečnosti je to nejdelší etapa Tour de France za posledních dvacet let. Útočníci si pravděpodobně přijdou po svém.

Tour de France nikdy předtím Vierzon nenavštívil. Jezdci zacvakli do pedálů ve městě 26 000 „Vierzonnais“ na dlouhý den v sedle. Trasa převážně prochází zvlněným terénem v první polovině, než druhá polovina vstoupí do energeticky oslabených kopců oblasti Morvan.

Existuje spousta neklasifikovaných úseků do kopce, které zvyšují únavu, zatímco pět klasifikovaných stoupání vyniká. Po téměř 160 kilometrech v sedle jezdci zdolávají Côte de Château-Chinon (3,2 kilometru na 5,3%) a trasa okamžitě po sestupu ukazuje znovu do kopce. Prvních 10 kilometrů je předehrou k Côte de Glux-en-Genne, což je 2,6 km stoupání se 4,2%. Není to samo o sobě strmé, ale není to izolovaný test, že?

Côte de la Croix de la Libération (4,6 kilometru na 5,3%) zahajuje finále, protože konec sjezdu se shoduje se začátkem nejnáročnějšího stoupání dne. Na kilometru 222,4 se jezdci potýkají s bezprecedentním signálem Signal d’Uchon. Je to 5,7 km stoupání na 5,7%, ale to je zaujatá statistika. První polovina stoupá přibližně o 6%, než plochý úsek – dokonce i krátký sestup – uvolní cestu další tváři Signal d’Uchon. Téměř 1 kilometr stoupá na 9,4%, než posledních 700 metrů vystoupá na vrchol 13,1%. V tomto bodě zbývá ještě 18 kilometrů.

Côte de la Gourloye je poslední překážkou dne. Těch 2,4 kilometru na 5,3% není tak ošklivých jako Signal d’Uchon, zatímco na Le Creusot má 8 kilometrů.

Tour de France skončila dvakrát předtím v Le Creusot. V obou případech bylo průmyslové město konečným bodem časovky. Jan Ullrich vzal kořist v roce 1998, Serhiy Honchar v roce 2006.

První tři jezdci na lince získávají časové bonusy 10, 6 a 4 sekundy. Kromě toho je v Signal d’Uchon k dispozici 8, 5 a 2 sekundy.

Další zajímavé čtení: oblíbené vyhrát závod s Le Creusot.

7. etapa Tour de France začíná v 11:00 a závod by měl skončit kolem 17.25 – oba jsou místního času (SELČ).


Tato stránka Živě sport je jen průvodce oficiálním sledováním. Nebudeme žádným způsobem podporovat nezákonné streamování . Stačí sledovat oficiální kanály. Externí odkazy jsou pouze vodítkem ke sledování sportu z různých zemí prostřednictvím oficiálních kanálů.

Comments are closed.