Čvn 19, 2021
181 Views
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem TOUR DE FRANCE 2021 8. ETAPA : OYONNAX – LE GRAND-BORNAND

TOUR DE FRANCE 2021 8. ETAPA : OYONNAX – LE GRAND-BORNAND

Written by

📺Živé přenosy📺Tipovačka Ms v hokej

TOUR DE FRANCE 2021 8. ETAPA : OYONNAX – LE GRAND-BORNAND

Sobota 3. července – 8. etapa Tour de France je závod o délce 151 kilometrů s hornatou poslední třetinou. Jezdci projdou třemi alpskými stoupáními před finále, dlouhým sjezdem Le-Grand-Bornand.

Oyonnax se nachází na úpatí pohoří Jura. Před sedmi lety zde byla Tour de France poprvé a naposledy, když Tony Gallopin sólově zvítězil, ačkoli peloton se přiblížil velmi blízko – přesněji 10 metrů.

Prvních 100 kilometrů je celkem přímočarých. Ani ploché, ani příliš náročné. Vyčnívají dva úseky do kopce: Côte de Copponex (6,5 km při 4,4%) a Côte de Menthonnex-en-Bornes (2,7 km při 4,9%)

Věci začnou vypadat jinak, když jezdci krátce po Bonneville projedou Côte de Mont-Saxonnex. Průměr 5,7 kilometrů stoupání je 8,3%.

Téměř okamžitě po sestupu se objeví velká zkouška dne. Nebo bychom měli říct, dva testy? Mezi vrcholem Col de Romme a základnou Col de la Colombière je sjezdová část o délce 5,5 kilometru, takže by se dalo tvrdit, že je to jedno obrovské stoupání.

Romme činí 8,8 kilometru na 8,9%, zatímco Colombière je 7,5 kilometrů dlouhý a v průměru 8,5%. Stoupání bude strmější poblíž vrcholu, kde první tři jezdci získají časové bonusy 8, 5 a 2 sekundy.

Poslední část závodu – včetně kombinace Col de Romme / Col de la Colombière – byla zařazena do etapy 2018 do Le-Grand-Bornand. Ten den zahájil Julian Alaphilippe jeden ze svých nájezdů. Prolomil oba vrcholy, aby vyhrál závod s náskokem 1,34 minuty před prvním pronásledovatelem Ionem Izagirrem.

První tři jezdci na lince získávají časové bonusy 10, 6 a 4 sekundy. Kromě toho jsou na Col de la Colombière k dispozici 8, 5 a 2 sekundy.

Další zajímavé čtení: oblíbené vyhrát závod do Le-Grand-Bornand.

8. etapa Tour de France začíná ve 13.10 a závod by měl skončit kolem 17.20 – oba jsou místního času (SELČ).


Tato stránka Živě sport je jen průvodce oficiálním sledováním. Nebudeme žádným způsobem podporovat nezákonné streamování . Stačí sledovat oficiální kanály. Externí odkazy jsou pouze vodítkem ke sledování sportu z různých zemí prostřednictvím oficiálních kanálů.

Comments are closed.