Pro 22, 2020
79 Views
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Západní konference NBA

Západní konference NBA

Written by

Západ se také může pochlubit 15 týmy, jejichž hostiteli jsou města zhruba na západ od Mississippi. Stejně jako na východě je patnáct týmů rozděleno do tří divizí pro 5 týmů, divizí severozápad, Pacifik a jihozápad (seřazeno v abecedním pořadí), jak je uvedeno níže:

Týmy Západní konference

Los Angeles Lakers
Los Angeles Clippers
Denver Nuggets
Utah Jazz
Oklahoma City Thunder
Houston Rockets
Dallas Mavericks
Memphis Grizzlies
Portland Trail Blazers
New Orleans Pelicans
Sacramento Kings
San Antonio Spurs
Phoenix Suns
Minnesota Timberwolves
Golden State Warriors

Západní konference je často považována za honosnější a více urážlivější než východ, jak nejlépe ilustruje éra „Showtime“ LA Lakers. Ještě dnes je sedm z deseti týmů s největším počtem bodů na zápas v Lize součástí Západu.

🏀NBA živé přenosy 🏀

Západ byl také v poslední době celkově konkurenceschopnější konferencí, kdy 9 z 15 týmů dokončilo sezónu 2010-11 s výherním procentem

více než 0,500 oproti 7 na východě. Ale nejlepší týmový rekord patřil Chicagu Bulls se 62 výhrami, který o jeden zápas překonal západ San Antonio Spurs.

Západní divize, předchůdce Západní konference, se narodil v roce 1949 v NBA a původně zahrnoval 6 týmů: olympioniky v Indianapolis (1949-1953), Anderson Packers (1946-1951), Tri-Cities Blackhawks (nyní Atlanta) Hawks), Sheboygan Red Skins (1938-1950), Waterloo Hawks (1948-1950) a původní Denver Nuggets (1948-1950). V roce 1950 se celkový počet týmů v Lize snížil ze 17 na 11 a centrální divize zmizela, pohlcena západní divizí, která již ztratila většinu svých vlastních týmů. Západ nyní zahrnoval 5 franšíz

Na rozdíl od východu, kde byly po celá padesátá léta věci celkem stabilní, zaznamenal Západ v tomto období mnoho změn. V roce 1953 olympionici složili a divizi ponechali pouze se 4 týmy. V roce 1955 opustili Hawks Milwaukee a přesídlili – do St Louis, Missouri – napodobeni v roce 1957 Pistons and the Royals. Pístové se přestěhovali do Michiganu, kde se stali Detroitskými písty a Royals v Cincinnati v Ohiu. V roce 1960 bylo na řadě Lakers, aby opustili Minnesotu a přestěhovali se do slunné Kalifornie, aby se stali Los Angeles Lakers. V následujícím roce nově vytvořený Chicago Packers debutoval v Lize jako součást Západní divize, která nyní sestávala z 5 týmů. V roce 1962 se válečníci přestěhovali do San Franciska a obchodovali s Cincinnati Royals za místo na Západě. Z Chicago Packers se krátce stali Chicago Zephyrs.

🏀NBA živé přenosy 🏀

V roce 1963 opustil Chicago Zephys Windy City a stal se novým Baltimore Bullets (bez vztahu k předchozímu týmu stejného jména). Chicago získalo v roce 1966 zcela nový tým Západní divize vytvořením Bulls a v důsledku toho byly Baltimore Bullets znovu přiděleny na východ. V roce 1967 to byl Detroit Pistons, kdo začal hrát ve východní divizi, zatímco Západ přivítal dva expanzní týmy, Seattle SuperSonics a San Diego Rockets. V roce 1968 se Hawks znovu přestěhovali, tentokrát do Atlanty, kde jsou dodnes, a Phoenix Suns debutuje v lize a hraje na Západě.

Konečně je to před začátkem sezóny 1970-71, s příchodem tří nových franšíz, že NBA byla reorganizována na konference. Západní konference, nyní s 9 týmy, byla rozdělena na středozápadní a tichomořskou divizi. Atlanta Hawks se stala součástí východu, zatímco Milwaukee Bucks a Detroit Pistons se vrátili na západ, který byl zaokrouhlen přidáním expanzní franšízy Portland Trail Blazers. V roce 1971 rakety opustily jižní Kalifornii a usadily se v Houstonu v Texasu. Válečníci se přesunuli přes Bay do Oaklandu a byli přejmenováni na Golden State Warriors. V roce 1972 se Cincinnati Royals přestěhoval do Kansas City a Omahy v Nebrasce a stal se Kansas City-Omaha Kings (a později Kansas City Kings) hrajícími se Západní konferencí, zatímco Houston Rockets zaujaly své místo na východě.

Rok 1976 byl rokem, kdy NBA vstřebala konkurenční ligu ABA. Výsledkem je, že do ligy vstoupily 4 nové týmy, New York Nets, Indiana Pacers, San Antonio Spurs a nové Denver Nuggets (bez spojení s původním týmem). Pacers i Nuggets začali hrát na Západě.

🏀NBA výsledky🏀

V roce 1978 se Buffalo Braves přestěhovali na západní pobřeží a konferenci a stali se San Diego Clippers, zatímco Detroit Pistons se znovu vrátili ke hře na východě. V roce 1979 se New Orleans Jazz přestěhoval do Salt Lake City a začal hrát na Západní konferenci pod jménem Utah Jazz. Indiana Pacers zaujal své místo na východě.

Příchod 23. franšízy NBA, Dallas Mavericks, v roce 1980, vyžadoval určitou změnu. Rakety San Antonio Spurs a Houston byly přesunuty na západ, zatímco Milwaukee Bucks a Chicago Bulls se staly součástí Východu.

V roce 1984 Clippers opustili San Diego, aby se usadili v Los Angeles, kde sdíleli povinnosti s Lakers ve městě andělů. V roce 1985 bylo na řadě Kings, aby se přestěhovali do Kalifornie a našli domov v Sacramentu. Vytvoření čtyř nových franšíz, Miami Heat, Charlotte Hornets, Orlando Magic a Minnesota Timberwolves, v letech 1988 a 1989, mělo na konferenci omezený dopad, protože po několika sezónách poskakování by zůstali natrvalo pouze Timberwolves přidělen na Západ. V roce 1995 konference uvítala svou poslední expanzní franšízu, Vancouver Grizzlies, který se od té doby přestěhoval do Memphisu.

A konečně, v roce 2004, Charlotte Bobcats, 30. a poslední rozšiřující franšíza, se připojila k NBA. Výsledkem bylo, že liga srovnala konference a rozdělila každou z nich do tří divizí pro 5 týmů. V roce 2008 Seattle SuperSonics opustil západní pobřeží pro Oklahomu a začal hrát jako Oklahoma City Thunder.

Nejúspěšnější týmy a hráči

Nejzajímavější franšízou na Západě je Minnesota / Los Angeles Lakers s rekordními 31 mistrovskými kruhy Západní konference, ke kterým můžete přidat 16 titulů NBA, což je druhé místo za 17 trofejí Larry O’Briena z Boston Celtics. Jejich nadvláda nad konferencí v průběhu let byla úplná, protože další týmy, San Antonio Spurs, Houston Rockets a St Louis / Atlanta Hawks, neshromáždily více než 4 tituly.

Z 62 oficiálních finále NBA odehraných od roku 1949 se západní divize nebo konference stala vítězem 28krát, zatímco východ 32krát. Úřadující mistr Dallas Mavericks, tým Západní konference, porazil Miami Heat ve finále 2011. Z 28 šampionátů, které si Západ vyžádal, 16 z nich patří Lakers a 4 Spurs.

 

Zatímco všechna vítězství Spurs přišla v letech 1999 až 2007, kdy byli vedoucími týmu David Robinson a Tim Duncan, Lakers vždy zůstali uchazeči: v 50. letech ještě v Minneapolisu, v 70. letech za Kareem Abdul-Jabbar, v 80. letech s Magic Johnson, na přelomu tisíciletí se Shaquille O’Neal a znovu nedávno za Kobe Bryantem.

Většina hráčů, kteří během své kariéry hráli s několika týmy, může být těžké je popsat jako čistě západní konferenční hráče, ale určitě můžeme počítat hráče jako Kareem Abdul-Jabbar, Magic Johnson, Kobe Bryant mezi těmi, kteří si vydělali ten rozdíl.

Vzhledem k tomu, že cena MVP byla zavedena v roce 1956, získala 25krát hráče Západní konference a 32krát východ. Mezi několika vítězi jsou Kareem Abdul-Jabbar (3x s Milwaukee Bucks a 3x s LA Lakers), Magic Johnson (3x s Lakers), Tim Duncan (dvakrát s Spurs), Karl Malone (dvakrát s Jazzem) ), Steve Nash (dvakrát se Suns). Posledním hráčem Západní konference, který byl zvolen ligovým MVP, byl v roce 2008 Kobe Bryant.

Ligové MVP ze Západní konference

1956. – Bob Pettit (St Louis Hawks)
1990. – Magic Johnson (LA Lakers)
1959. – Bob Pettit (St Louis Hawks)
1993. – Charles Barkley (Phoenix Suns)
1964. – Oscar Robertson (Cincinnati Royals)
1994. – Hakeem Olajuwon (Houston Rockets)
1971. – Kareem Abdul-Jabbar (Milwaukee Bucks)
1995. – David Robinson (San Antonio Spurs)
1972. – Kareem Abdul-Jabbar (Milwaukee Bucks)
1997. – Karl Malone (Utah Jazz)
1974. – Kareem Abdul-Jabbar (Milwaukee Bucks)
1999. – Karl Malone (Utah Jazz)
1976. – Kareem Abdul-Jabbar (LA Lakers)
2000. – Shaquille O’Neal (LA Lakers)
1977. – Kareem Abdul-Jabbar (LA Lakers)
2002. – Tim Duncan (San Antonio Spurs)
1978. – Bill Walton (Portland Trail Blazers)
2003. – Tim Duncan (San Antonio Spurs)
1980. – Kareem Abdul-Jabbar (LA Lakers)
2005. – Steve Nash (Phoenix Suns)
1987. – Magic Johnson (LA Lakers)
2006. – Steve Nash (Phoenix Suns)
1989. – Magic Johnson (LA Lakers)
2007 – Dirk Nowitzki (Dallas Mavericks)
2008. – Kobe Bryant (LA Lakers)

Mezi další síně slávy, kteří primárně hráli na Západní konferenci, patří Bob Pettit (Milwaukee / St Louis Hawks), Elgin Baylor (Lakers), Jerry West (Lakers), Rick Barry (Golden State Warriors), Pete Maravich (Hawks a Utah Jazz) , Bill Walton (Portland Trail Blazers and Clippers), Alex English (Denver Nuggets), George Gervin (San Antonio Spurs), James Worthy (Lakers), Clyde Drexler (Portland Trail Blazers and Houston Rockets), Charles Barkley (Phoenix Suns and Houston) Rockets), Hakeem Olajuwon (Houston Rockets), John Stockton (Utah Jazz) a Chris Mullin (Golden State Warriors).

Hra hvězd

Od roku 1951 nosí západní All-Stars tradičně červené uniformy, i když v letech 1997 až 2002 měli hráči povoleno nosit obvyklé týmové dresy.

Západ vyhrál pouze 25 z 61 odehraných hvězdných her (1999 All-Star Game byl zrušen z důvodu výluky), ale vyhrál poslední dvě soutěže v letech 2011 a 2012.

2011-2012. životopis

Nejlepší rekord ligy v současné době patří týmu Východní konference Chicago Bulls, dva zápasy před Oklahoma City Thunder Západní konference. Z deseti týmů s nejlepšími výsledky NBA je sedm ze Západní konference, zatímco jen tři jsou z východu, ale tyto tři franšízy, jmenovitě Chicago Bulls, Miami Heat a Orlando Magic, tvoří většinu top 5.

Article Tags:
·
Article Categories:
Basketbal · NBA

Sport online | Živě sport přenosy | Online stream live | Sport přenosy živě | ČT sport online | ČT Sport živě | Liga mistrů online | Hokej live stream | F1 online sport | Lední hokej online stream | Fotbal živé přenosy zdarma | Tenis online streamy | Biatlon online sport stream | Moto GP online sport stream | NHL online stream - hokej živě | Fortuna liga - fotbal online | Extraliga ledního hokeje online | Tenis živé sport přenosy | Live Fotbal: Živě Liga mistrů online | Online sport živě