Diamantová liga 2021 program a výsledky kalendář

Diamantová liga zveřejnila svůj prozatímní kalendář pro sezónu 2021, která se bude skládat ze 14 atletických setkání počínaje květnem v Rabatu a koncem září v Curychu.

Dauhá uspořádá setkání 28. května, poté bude v Římě 4. června hostit první evropský turnaj v sezóně. O týden později bude hostit Oslo.

Setkání ve Stockholmu, Monaku a Londýně jsou naplánována na první dva červencové týdny.

Po měsíční přestávce na nově uspořádané olympijské hry v Tokiu bude akce v Šanghaji pokračovat 14. srpna.

Eugene bude 21. srpna hostit své první setkání Diamantové ligy a následující den se v Číně uskuteční druhý turnaj sezóny.

Závěrečná etapa se bude konat v Evropě se setkáními v Lausanne, Paříži a Bruselu před finále sezóny v Curychu od 8. do 9. září.

Kalendář zůstává prozatímní a podléhá změnám v závislosti na globální zdravotní situaci, uvedla Diamond League.

Kalendář 2020 byl těžce zasažen pandemií Covid-19, několik akcí bylo zrušeno a jiné přeloženy.

 

Kalendář diamantové ligy 2021

23. května – Rabat (Maroko)

28. května – Dauhá (Katar)

4. června – Řím (Itálie)

10. června – Oslo (Norsko)

4. července – Stockholm (Švédsko)

9. července – Monako  

13. července – Londýn (Velká Británie)

14. srpna – Šanghaj (Čína)

21. srpna – Eugene (USA)

22. srpna – Peking (Čína)

26. srpna – Lausanne (Švýcarsko)

28. srpna – Paříž (Francie)

3. září – Brusel (Belgie)

8.-9. září – Curych (Švýcarsko)

 

Disciplíny Diamantové ligy

Diamantová liga se skládá z 16 mužských a 16 ženských disciplín. Program mítinků se mění tak, aby měla každá z disciplín během jednoho ročníku 4 nebo 6 závodů.

Seznam disciplín: 100 m, 200 m, 400 m, 800 m, 1500 m, 3000/5000 m, 3000 m př., 110 m př. (u žen 100 m pře.), 400 m př., skok do výšky, skok o tyči, skok do dálky, trojskok, vrh koulí, hod diskem, hod oštěpem

Přehled českých celkových vítězů atletického seriálu Diamantová liga

2010 – Barbora Špotáková (oštěp/tři),
2012 – Barbora Špotáková (oštěp/čtyři) a Vítězslav Veselý (oštěp/dva),
2013 – Zuzana Hejnová (400 m překážek/sedm) a Vítězslav Veselý (oštěp/tři),
2014 – Barbora Špotáková (oštěp/čtyři)
2015 – Zuzana Hejnová (400 m překážek/čtyři) a Barbora Špotáková (oštěp/tři).
2016 – Jakub Vadlejch (oštěp/tři).