Šipky World Series of Darts

📺Živé přenosy📺Live výsledky

World Series of Darts byl koncept, o kterém PDC uvažovalo, aby pomohl rozšířit hru po celém světě. Světová série šipek měla zatím obrovský úspěch. Vzhledem k tomu, že tento sport zaznamenal obrovský růst v oblastech, kde bylo turné.

Dějiny
World Series of Darts je jedním z nejunikátnějších šipkových turnajů pořádaných PDC každý rok. World Series of Darts, která představila řadu různých turnajů, byla založena v roce 2013 a posunula se mezi dvěma až sedmi turnaji.

Některé z nejlepších hvězd PDC čelí řadě místních kvalifikací ve vyřazovacím formátu, když se pokoušejí kvalifikovat do finále World Series. V průběhu sezóny a po celém světě se koná řada turnajů Darts Masters, na kterých se hráči kvalifikují do finále.

▶️ 📺Sledujte živé přenosy zdarma zde !!📺◀️

Od roku 2019 se konalo pět akcí Světové série, díky nimž se hráči kvalifikovali do finále Světové série. Těmito událostmi byly:

Mistrovství USA v šipkách 2019
Němečtí mistři šipek 2019
Šipky Brisbane 2019
Mistrovství světa v šipkách 2019
2019 Nový Zéland Šipky Masters

Prvních osm hráčů z těchto pěti turnajů je poté nasazeno do finále, zatímco další čtyři nejlépe umístění hráči z PDC Order of Merit po finále Grand Prix světa se pak automaticky kvalifikují. Dalších osm hráčů pak pozve PDC, přičemž zbývající čtyři místa tvoří kvalifikace držitelů karet Tour.

Jedná se o přímý knockoutový formát, kdy se osm nejlepších hráčů připojilo k osmi vítězům prvního kola ve druhém kole soutěže. S každou další hrou World Series of Darts se v každé hře objevuje stále větší počet nohou, které se pohybují v následujícím formátu:

První kolo – nejlepší z 11 Legs
Druhé kolo – nejlepší z 11 Legs
Čtvrtfinále – nejlepší z 19 Legs
Semifinále – Best of 21 Legs
Final – Best of 21 Legs

Výkony hráčů

Michael van Gerwen je nejúspěšnějším hráčem v historii turnaje a získal 15 vítězství v událostech World Series. Phil Taylor a Gary Anderson následují na druhém a třetím místě s osmi a šesti vítězstvími, zatímco Peter Wright je na třech vítězstvích.

Od představení World Series of Darts Finals v roce 2015 zvítězil van Gerwen ve čtyřech z pěti edicí finále. Jediným dalším hráčem, který má své vítězství ve finále světové série, je James Wade, který v napínavém finále v roce 2018 porazil Michaela Smitha 11: 10.

2019 Michael van Gerwen 11-2 Danny Noppert
2018 James Wade 11 – 10 Michael Smith
2017 Michael van Gerwen 11 – 6 Gary Anderson
2016 Michael van Gerwen 11 – 9 Peter Wright
2015 Michael van Gerwen 11 – 10 Peter Wright