Čvn 20, 2021
176 Views
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem TOUR DE FRANCE 2021 16. ETAPA : PAS DE LA CASE – SAINT-GAUDENS

TOUR DE FRANCE 2021 16. ETAPA : PAS DE LA CASE – SAINT-GAUDENS

Written by

📺Živé přenosy📺Tipovačka Ms v hokej

TOUR DE FRANCE 2021 16. ETAPA : PAS DE LA CASE – SAINT-GAUDENS

Úterý 13. července – 16. etapa Tour de France je šitá na míru úspěšnému úniku. Po třech stoupáních je finále prakticky ploché, s výjimkou krátkého kopce do kopce uvnitř posledních 10 kilometrů. Trasa přidává až 169 kilometrů.

Závod vyrazil z Pas de la Case, obce na hranici mezi Andorry a Francií. Jezdci v prvních kilometrech efektivně sestoupili po Col de Puymorens, což byl průjezd, který vylezli na etapu před odpočinkovým dnem.

Trasa pokračuje v klesání, i když falešně rovinatá, a prochází Ax-les-Thermes a Tarascon-sur-Ariège, než se po přibližně 70 kilometrech objeví první denní stoupání. Col de Port je 17 kilometrů dlouhý a sjezdovky na 4,6%.

Další na řadě je Col de la Core, což je výstup na 14 kilometrů s 6,3%. Trasa pak pokračuje na nechvalně známý Col de Portet d’Aspet. 5,4 kilometrů stoupání na 7,1% slouží ve druhé části nejtěžším úsekům. Posledních 1,4 kilometru stoupá téměř o 10%.

Při sestupu jezdci míjejí pomník na památku Fabia Casartelliho, který na tomto místě havaroval na Tour de France v roce 1995. Olympijský vítěz z roku 1992 ztratil vědomí a jeho zranění se ukázala být smrtelná.

Vrchol Portet d’Aspet je 30 kilometrů od cíle v Saint-Gaudens. Po sestupu jezdci pokračují na rovinu, mírně z kopce, dokud se 1 km stoupání na 5% nemohlo ukázat jako rozhodující z hlediska vítězství v etapě.

První tři jezdci na lince získávají časové bonusy 10, 6 a 4 sekundy.

16. etapa Tour de France začíná ve 13.05 a závod by měl skončit kolem 17.35 – oba jsou místního času (SELČ).


Tato stránka Živě sport je jen průvodce oficiálním sledováním. Nebudeme žádným způsobem podporovat nezákonné streamování . Stačí sledovat oficiální kanály. Externí odkazy jsou pouze vodítkem ke sledování sportu z různých zemí prostřednictvím oficiálních kanálů.

Comments are closed.