Lis 15, 2020
43 Views
Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Liga národů UEFA rozlosování, program

Liga národů UEFA rozlosování, program

Written by

Časový plán UEFA Nations League 2020-21: Kompletní rozlosování, časový plán, data zápasů, časování a místa konání

Druhé vydání Ligy národů UEFA bude v sezóně 2020–21. Liga národů UEFA je mezinárodní asociační fotbalová soutěž zavedená UEFA v letech 2018-19. Hraje se mezi mužskými národními týmy 55 členských asociací UEFA.

Hlavním motivem zavedení takové soutěže je nahradit nesmyslné přátelské zápasy mezi národními týmy a přinutit národy, aby představovaly své nejsilnější týmy.

Ligová fáze soutěže bude mezi zářím listopadem 2020 a (finále Ligy národů) bude v říjnu 2021 a vyřazovací play-off v březnu 2022.

Většina zápasů ligové fáze bude kvůli probíhající pandemii COVID19 vedena za zavřenými dveřmi.

Formát Ligy národů UEFA 2020–21 

Letos se UEFA pokusila o nový formát Ligy národů UEFA. 55 národních týmů UEFA bylo rozděleno do čtyř lig, přičemž liga A, B a C po 16 týmech byla rozdělena do čtyř skupin po čtyřech týmech.

Liga D bude složena ze 7 týmů rozdělených do dvou skupin, jedné se čtyřmi týmy a druhé se třemi. Týmy byly přiděleny do lig na základě celkového pořadí Ligy národů UEFA 2018–19.

Každý tým nyní odehraje v rámci své skupiny šest zápasů ve formátu každý s každým, s výjimkou jedné skupiny v Lize D, která odehraje pouze čtyři zápasy.

Liga A je nejvyšší divizí, která bojuje o titul šampiona Ligy národů UEFA. Současnými obhájci titulu jsou Portugalsko. Vítězové čtyř skupin v Lize A se kvalifikují do finále Ligy národů. Finále Ligy národů UEFA se hraje ve vyřazovacím formátu mezi čtyřmi kvalifikovanými týmy.

Týmy z Ligy B, C a D soutěží o postup do vyšší ligy a aby se vyhnuly sestupu do nižší ligy.

Liga A 

Skupina A1

   Polsko  ,Itálie ,Nizozemsko   ,Bosna a Hercegovina

Skupina A2 

   Belgie   Dánsko  Anglie Island 

Skupina A3 

 Portugalsko Francie Chorvatsko Švédsko

Skupina A4

Španělsko  Německo  Švýcarsko Ukrajina

Liga B

Skupina B1

 Rakousko  Rumunsko Norsko  Severní Irsko

Skupina B2

 Skotsko  Česká republika   Izrael  Slovensko

Skupina B3

Rusko  Maďarsko Turecko Srbsko

Skupina B4

Rusko  Turecko Maďarsko  Srbsko

Liga C.

Skupina C1

 Lucembursko Černá Hora  Kypr Ázerbájdžán

Skupina C2

Severní Makedonie  Gruzie  Arménie Estonsko

Skupina C3

 Slovinsko    Řecko Kosovo  Moldavsko

Skupina C4 

Bělorusko  Litva Albánie  Kazachstán

Liga D

Skupina D1

 Faerské ostrovy    Malta  Lotyšsko  Andorra

Skupina D2

 Gibraltar Lichtenštejnsko  San Marino

Program a rozlosování Ligy národů UEFA 2020-21

1. kolo (3. září až 5. září)

Čtvrtek 3. září

A4 Německo 1-1 Španělsko

A4 Ukrajina 2-1 Švýcarsko

B3 Rusko 3-1 Srbsko

B3 Turecko 0-1 Maďarsko

B4 Bulharsko 1-1 Irská republika

B4 Finsko 0-1 Wales

C3 Moldavsko 1-1 Kosovo

C3 Slovinsko 0-0 Řecko

D1 Faerské ostrovy 3-2 Malta

D1 Lotyšsko 0-0 Andorra

Pátek 4. září

A1 Itálie 1-1 Bosna a Hercegovina

A1 Nizozemsko 1-0 Polsko

B1 Norsko 1-2 Rakousko

B1 Rumunsko 1-1 Severní Irsko

B2 Skotsko 1-1 Izrael

B2 Slovensko 1-3 Česká republika

C4 Bělorusko 0-2 Albánie

C4 Litva 0-2 Kazachstán

Sobota 5. září

A2 Island 0-1 Anglie

A2 Dánsko 0-2 Belgie

A3 Portugalsko 4-1 Chorvatsko

A3 Švédsko 0-1 Francie

C1 Ázerbájdžán 1-2 Lucembursko

C1 Kypr 0-2 Černá Hora

C2 Severní Makedonie 2-1 Arménie

C2 Estonsko 0-1 Gruzie

D2 Gibraltar 1-0 San Marino

MATCHDAY 2 (6. září až 8. září )

Neděle 6. září

A4 Španělsko 4-0 Ukrajina

A4 Švýcarsko 1-1 Německo

B3 Srbsko 0-0 Turecko

B3 Maďarsko 2-3 Rusko

B4 Wales 1-0 Bulharsko

B4 Irská republika 0-1 Finsko

C3 Slovinsko 1-0 Moldavsko

C3 Kosovo 1-2 Řecko

D1 Andorra 0-1 Faerské ostrovy

D1 Malta 1-1 Lotyšsko

Pondělí 7. září

A1 Bosna a Hercegovina 1-2 Polsko

A1 Nizozemsko 0-1 Itálie

B1 Rakousko 2-3 Rumunsko

B1 Severní Irsko 1-5 Norsko

B2 Česká republika 1-2 Skotsko

B2 Izrael 1-1 Slovensko

C4 Kazachstán 1-2 Bělorusko

C4 Albánie 0-1 Litva

Úterý 8. září

A2 Belgie 5-1 Island

A2 Dánsko 0-0 Anglie

A3 Francie 4-2 Chorvatsko

A3 Švédsko 0-2 Portugalsko

C1 Kypr 0-1 Ázerbájdžán

C1 Lucembursko 0-1 Černá Hora

C2 Arménie 2-0 Estonsko

C2 Gruzie 1-1 Severní Makedonie

D2 San Marino 0-2 Lichtenštejnsko

MATCHDAY 3 (10. října až 11. října)

Sobota 10. října

A4 Španělsko 1-0 Švýcarsko

A4 Ukrajina 1-2 Německo

C1 Lucembursko 2-0 Kypr

C1 Černá Hora 2-0 Ázerbájdžán

D1 Faerské ostrovy 1-1 Lotyšsko

D1 Andorra 0-0 Malta

D2 Lichtenštejnsko 0-1 Gibraltar

Neděle 11. října

A1 Bosna a Hercegovina 0-0 Nizozemsko

A1 Polsko 0-0 Itálie

A2 Anglie 2-1 Belgie

A2 Island 0-3 Dánsko

A3 Chorvatsko 2-1 Švédsko

A3 Francie 0-0 Portugalsko

B1 Norsko 4-0 Rumunsko

B1 Severní Irsko 0-1 Rakousko

B2 Izrael 1-2 Česká republika

B2 Skotsko 1-0 Slovensko

B3 Rusko 1-1 Turecko

B3 Srbsko 0-1 Maďarsko

B4 Irská republika 0-0 Wales

B4 Finsko 2-0 Bulharsko

C2 Arménie 2-2 Gruzie

C2 Estonsko 3-3 Severní Makedonie

C3 Řecko 2-0 Moldavsko

C3 Kosovo 0-1 Slovinsko

C4 Litva 2-2 Bělorusko

C4 Kazachstán 0-0 Albánie

MATCHDAY 4 (13. října až 14. října)

Úterý 13. října

A4 Německo 3-3 Švýcarsko

A4 Ukrajina 1-0 Španělsko

C1 Černá Hora 1-2 Lucembursko

C1 Ázerbájdžán 0-0 Kypr

D1 Lotyšsko 0-1 Malta

D1 Faerské ostrovy 2: 0 Andorra

D2 Lichtenštejnsko 0-0 San Marino

Středa 14. října

A1 Itálie 1-1 Nizozemsko

A1 Polsko 3: 0 Bosna a Hercegovina

A2 Anglie 0-1 Dánsko

A2 Island 1-2 Belgie

A3 Chorvatsko 1-2 Francie

A3 Portugalsko 3-0 Švédsko

B1 Norsko 1-0 Severní Irsko

B1 Rumunsko 0-1 Rakousko

B2 Skotsko 1-0 Česká republika

B2 Slovensko 2-3 Izrael

B3 Rusko 0-0 Maďarsko

B3 Turecko 2-2 Srbsko

B4 Finsko 1-0 Irská republika

B4 Bulharsko 0-1 Wales

C2 Estonsko 1-1 Arménie

C2 Severní Makedonie 1-1 Gruzie

C3 Řecko 0-0 Kosovo

C3 Moldavsko 0-4 Slovinsko

C4 Bělorusko 2: 0 Kazachstán

C4 Litva 0-0 Albánie

MATCHDAY 5 (od 14. listopadu do 15. listopadu)

Sobota 14. listopadu

D1 Malta vs Andorra (15:00)

D2 San Marino vs Gibraltar (15:00)

C1 Ázerbájdžán vs Černá Hora (18:00)

C1 Kypr vs Lucembursko (18:00)

D1 Lotyšsko vs Faerské ostrovy (18:00)

A3 Portugalsko vs Francie (20:45)

A3 Švédsko vs Chorvatsko (20:45)

A4 Německo vs Ukrajina (20:45)

A4 Švýcarsko vs Španělsko (20:45)

Neděle 15. listopadu

B2 Slovensko vs Skotsko (15:00)

C2 Severní Makedonie vs Estonsko (15:00)

A1 Nizozemsko vs Bosna a Hercegovina (18:00)

B3 Turecko vs Rusko (18:00)

B4 Bulharsko vs Finsko (18:00)

B4 Wales vs Irská republika (18:00)

C2 Gruzie vs Arménie (18:00)

C4 Albánie vs Kazachstán (18:00)

C4 Bělorusko vs Litva (18:00)

A1 Itálie vs Polsko (20:45)

A2 Belgie vs Anglie (20:45)

A2 Dánsko vs Island (20:45)

B1 Rakousko vs Severní Irsko (20:45)

B1 Rumunsko vs Norsko (20:45)

B2 Česká republika vs Izrael (20:45)

B3 Maďarsko vs Srbsko (20:45)

C3 Moldavsko vs Řecko (20:45)

C3 Slovinsko vs Kosovo (20:45)

MATCHDAY 6 (od 17. listopadu do 18. listopadu)

Úterý 17. listopadu

A3 Chorvatsko vs Portugalsko (20:45)

A3 Francie vs Švédsko (20:45)

A4 Španělsko vs Německo (20:45)

A4 Švýcarsko vs Ukrajina (20:45)

C1 Lucembursko vs Ázerbájdžán (20:45)

C1 Černá Hora vs Kypr (20:45)

D1 Andorra vs Lotyšsko (20:45)

D1 Malta vs Faerské ostrovy (20:45)

D2 Gibraltar vs Lichtenštejnsko (20:45)

Středa 18. listopadu

C4 Albánie vs Bělorusko (16:00)

C4 Kazachstán vs Litva (16:00)

C2 Arménie vs Severní Makedonie (18:00)

C2 Gruzie vs Estonsko (18:00)

A1 Bosna a Hercegovina vs Itálie (20:45)

A1 Polsko vs Nizozemsko (20:45)

A2 Belgie vs Dánsko (20:45)

A2 Anglie vs Island (20:45)

B1 Rakousko vs Norsko (20:45)

B1 Severní Irsko vs Rumunsko (20:45)

B2 Česká republika vs Slovensko (20:45)

B2 Izrael vs Skotsko (20:45)

B3 Maďarsko vs Turecko (20:45)

B3 Srbsko vs Rusko (20:45)

B4 Irská republika vs Bulharsko (20:45)

B4 Wales vs Finsko (20:45)

C3 Řecko vs Slovinsko (20:45)

C3 Kosovo vs Moldavsko (20:45)

Article Categories:
Liga národů

Sport online | Živě sport přenosy | Online stream live | Sport přenosy živě | ČT sport online | ČT Sport živě | Liga mistrů online | Hokej live stream | F1 online sport | Lední hokej online stream | Fotbal živé přenosy zdarma | Tenis online streamy | Biatlon online sport stream | Moto GP online sport stream | NHL online stream - hokej živě | Fortuna liga - fotbal online | Extraliga ledního hokeje online | Tenis živé sport přenosy | Live Fotbal: Živě Liga mistrů online | Online sport živě